prisijngusi LT                                                          Projektai

 
 • Apie mus
 • Naujienos
 • Projektai
 • Renginiai
 • Karšuvos krautuvėlė
 • Kita veikla
 • Galerija
 • Video
 • Kontaktai
 • Idėjos, pasiūlymai
 •          Obelyno bendruomenės centro projektas KARŠUVOS BENDRUOMENIŲ ATELJĖ Karšuvos bendruomenių ateljė – tai vienas iš inovatyvių „Prisijungusi Lietuva“ organizuojamų bendruomenių įtinklinimo projektų. Projekto tikslas įkurti „KBA“ interneto svetainę, kuri apjungs ir suvienys bendram darbui (kuri pakvies bendradarbiauti) Upynos ir Bijotų seniūnijose esančias bendruomenes, kultūros įstaigas, verslo atstovus. Bus sudaromos sąlygos efektyviai komunikuoti, palaikyti socialinius ryšius su visuomene ir tarpusavyje. „KBA“ taps informacijos vieta. Svetainėje atsispindės inicijuojama bendruomeninė veikla, skirta mažinti gyventojų esamą socialinę atskirtį, į bendrą veiklą įtraukiant teritorijoje esančius verslininkus, ūkininkus, bei kultūros atstovus. Taip pat sudarys prielaidas įgyti/atnaujinti informacinio raštingumo įgūdžius. Ateljė vietą ras kultūros paveldo objektai, lankytinos ir įžymios krašto vietos. Projekto tikslas – sudaryti palankesnes sąlygas krašto bendruomenėms IT pagalba skatinti bendruomenių bendradarbiavimą, skaitmeninio raštingumo kompetencijų ugdymą, vykdant neformalųjį suaugusiųjų ugdymą.

           „Projektas Eismo saugumas bendruomenėse 2020-2021“ Saugaus eismo kultūrą, Obelyno bendruomenė puoselėja, dalyvaudama projekte -konkurse: „Eismo saugumas bendruomenėse 2020-2021“, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija. Vienas pirmųjų šių metų projekto renginių, skirtas paminėti Atšvaitų dieną. Šią dieną bendruomenė buvo raginama atkreipti dėmesį į eismo saugumą kelyje tamsiuoju paros metu. Šiais metais, esant ypatingoms sąlygoms, akcijos metu, didesnis dėmesys s buvo skiriamas ūkininkams, kurie tamsiu paros metu anksčiausia išjuda į kelius. Bendruomenės pirmininkė aplankė net tris Obelyne esančius pieno supirkimo punktus, dalijo atšvaitus, šviesą atspindinčias liemenes, o teisingai atsakiusiems į klausimą „Kokia šiandien diena minima ?- atiteko organizatorių dovanos, susijusios su eismo saugumu. Ši akcija ankstyvą rytą ir nustebino, ir pradžiugino obelyniškius ūkininkus, kurie sakė, kad jau ruošiesi pirkti atšvaitus, o netikėtai gavo juos kaip dovaną. Akcijos metu buvo priminta ir kaip teisingai segėti atšvaitus. O informaciją apie tai, kad tamsiuoju paros metu privalomą segėti atšvaitą, primena plakatas „Būk matomas, segėk atšvaitą“, kuris pakabintas bendruomenės skelbimų lentoje. Šiame projekte , kurio tikslas – šviesti bendruomenės narius saugaus eismo klausimais, Obelyno bendruomenė dalyvauja jau antrus metus.

  Obelyno bendruomenės centro pirmininkė Silvijana Trijonaitienė

                  "Švytinčios Kalėdų senelio dovanos"

   Obelyno bendruomenė, įgyvendindama projektą: „Eismo saugumas bendruomenėse“ jau antrus metus organizuoja renginius, skirtus saugaus eismo edukacijoms. Sužinojęs apie šią gražią iniciatyvą, šventiniu laikotarpiu obelyniškius aplankė Kalėdų senelis ir dovanojo ypatingas švytinčias dovanas. Kaip ir dera karantino laikotarpiu laikydamasis saugaus atstumo Kalėdų senelis dovanojo atšvaitus, lankstinukus, taip pat priminė vaikams ir suaugusiems apie saugumą kelyje tamsiuoju paros metu. Aplankęs Obelyno bendruomenę, Kalėdų senelis nukeliavo ir pas kaimynus į Upynos miestelį. Ten aplankė keletą įstaigų ir Všį „Suodnas“, kviesdamas prisijungti prie šio projekto ateityje, nes projekto „Eismo saugumas bendruomenėse“ vienas iš pagrindinių tikslų - kuo daugiau bendruomenių įtraukti į saugaus eismo propagavimą ir kad bendruomenės skatintų savo narius kelyje elgtis saugiai.

  Obelyno bendruomenės centro pirmininkė Silvijana Trijonaitienė