Renginiai

                                                       Moliūgų - žibintų paroda

 

        

 • Apie mus
 • Naujienos
 • Projektai
 • Renginiai
 • Karšuvos krautuvėlė
 • Kita veikla
 • Galerija
 • Video
 • Kontaktai
 • Idėjos, pasiūlymai
 •          Jaukų rudenišką vakarą Obelyno bendruomenės nariai rinkosi į smagų kūrybinį pasivakarojimą, kurio tema - „Besišypsantys moliūgų žibintai“. Šauni komanda, pasiraitojusi rankoves kibo į darbus ir netrukus dideli ir maži moliūgai buvo išpuošti šypsenomis ir įvairiais raižiniais. O spalio 17 d. vakarą buvo suorganizuota, paroda: „Kai Obelyne karaliauja moliūgai“. Šioje parodoje buvo eksponuojami ne tik kūrybinių dirbtuvėlių metu sukurti žibintai, bet savo moliūgus - žibintus atnešė į parodą ir kiti bendruomenės nariai, o K. Višinskienės anūkėlių sukurti žibintai buvo įžiebti ir Dvaro gatvėje. Tai pirmoji tokia didelė lauko paroda Obelyno bendruomenėje. Parodos metu buvo renkami kūrybiškiausi darbai ir didžiausias moliūgas. Komisija, kurią sudarė aktyviausias bendruomenės jaunimas Viktorija Kulikauskaitė, Eimantas Varkalis ir Tomas Kulikauskas, išrinko tris išradingiausius ir kūrybingiausius moliūgus - žibintus. Kūrybiškiausių moliūgų - žibintų autoriai: Laima Petkevičienė, Gustas Tarvydas, Silvijana Trijonaitienė. O didžiausio moliūgo titulą pelnė Irenijaus Eidėno sukurtas žibintas. Nugalėtojai buvo apdovanoti saldžiais prizais. Parodos lankytojai apžiūrėdami moliūgų parodą vaišinosi arbata, pyragu, džiaugėsi bendruomenės jėgomis sutvarkyta bendruomenės erdve, kurią dar labiau papuošė „Besišypsantys moliūgai – žibintai“. Renginys suorganizuotas įgyvendinant Šilalės rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų plėtros programos priemonės (14.01.02.03) projekto „Auginkime bendruomeniškumą Tradicijų sode“ programą.                                                     

  Eismo saugumas Obelyne

          

   

   Eismo saugumo renginiai Obelyne Vykdant projektą „Eismo saugumas bendruomenėse“, Obelyno bendruomenė gegužės mėnesį suorganizavo net keletą renginių, kuriuose, kaip aktyviausi projekto partneriai dalyvavo Šilalės r. Obelyno pagrindinės mokyklos bendruomenė. Piešinių parodoje „Būkime saugūs kelyje“ dalyvavo šios mokyklos pirmų- ketvirtų klasių mokiniai, mokinius parodai ruošė mokytojos: Jolanta Aurylienė, Alina Dabulskienė, Birutė Zdanavičienė. Projekto dalyviai parodai pateikė net 26 darbelius eismo saugumo tema. Mokiniai ne tik piešė piešinius, bet kartu prisiminė ir saugaus eismo taisykles, skaitydami knygelę „Mano kelionė mokykliniu autobusu“. Piešiniai eksponuojami lauko parodoje prie Obelyno bendruomenės, taip pat ši paroda pristatyta ir virtualiai https://www.youtube.com/watch?v=5RvEN1w9EY8. Parodos dalyviams buvo įteiktos atminimo dovanėlės – atšvaitai, kuriuos parūpino projekto rengėjai - Lietuvos automobilių kelių direkcija. Dar vienas renginys į kurį kvietė jau tradiciniai eismo saugumo projekto personažai „Ežiukas ir Varliukas“, skubėjo jauniausieji Obelyno pagrindinės mokyklos, ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikai . Renginys „Pakartok KET linksmai ir kelyje elkis atidžiai“, kuriame buvo gausu įvairių žaidybinių užduočių, saugaus eismo tema, vyko lauke su projekto personažais Ežiuku ir Varliuku. Patys mažiausieji projekto dalyviai džiaugsmingai sutiko Ežiuką ir Varliuką, ir kartu prisiminė pagrindines saugaus eismo taisykles. Kadangi Ežiukas po žiemos miego, nusipirko dviratį, tai vaikai jį perspėjo, kokios būtinos saugumo taisyklės, nes Ežiukas atvažiavo be liemenės ir be šalmo. Tad Varliukas visiems renginio dalyviams išdalijo šviesą atspindinčias liemenes ir visi kartu leidosi atlikti smagių užduočių. Prisiminė kaip saugiai eiti per pėsčiųjų perėją, kaip elgtis mokykliniame autobuse. Taip pat skaitė paveikslėlių knygelę „Mano šviesoforas“ ir net važinėjosi traukinuku. Informaciją parengė S. Trijonaitienė Foto Inga Čiarienė .

          

   

   Ypatingos vasaros sutiktuvės Obelyne

  Birželio pirmąjį savaitgalį Upynos kultūros namai ir Obelyno bendruomenė suorganizavo šventę, skirtą vasaros sutiktuvėms. Ypatingose vasaros sutiktuvėse skambėjo ne tik šokiai ir dainos, kurias susirinkusiems dovanojo Šilalės r. savivaldybės kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Gers smuoks“ (vadovė Ilona Raudonienė) ir folkloro ansamblio „Veringa“ instrumentinė grupė (vadovas Vaclovas Rudys), bet netrūko ir kitų įdomių veiklų. Įsikūrusioje „Sodo bibliotekoje“ vyko kūrybinės dirbtuvės „Piešiu su tėtuku“. Taip pat renginio metu tam skirtoje erdvėje vyko projekto „Eismo saugumas bendruomenėse 2020-2021“ veiklos. Šias veiklas organizavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė – Rasa Sadauskytė. Susirinkusieji dalyvavo saugaus eismo mokymuose. O po mokymu visų vakaro dalyvių laukė smagi viktorina „Eismo saugumo puodas“. Susirinkusieji traukė klausimus, vieni greit žinojo atsakymus, o kitiems teko ir galvą pasukti, ar kaimyno pagalbos parašyti, pralaimėjusių nebuvo visi gavo atminimo dovanėles. Taip pat bendruomenės pareigūnė įteikė padėkas Obelyno bendruomenės nariams laimėjusiems „Kaimynų kaimyno“ konkurse. Vakaro metu buvo pasveikinti tėveliai, artėjančios Tėvo dienos proga, sveikinimo žodžius jiems skyrė seniūnaitis Gedeminas Sungaila, bendruomenės pirmininkė Silvijana Trijonaitienė, o šokių kolektyvas „Obelynas“ dovanojo šokį „Kalvelis“. Parengė Silvijana Trijonaitienė Foto autorės .